Porażka w Kutnie. W sobotę mecz o wszystko z Lechią

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu XXXVII kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Ks Kutno 0-2.
W meczu z Kutnem z różnych powodów nie mogli zagrać Adrian Karasek, Stanisław Muniak oraz Konrad Paterek.
Pierwsza połowa zaczęła się dość ostrożnie z obydwu stron, wyraźnie widać było, że jest to spotkanie o dużą stawkę jaką jest utrzymanie w III lidze. Pierwsze okazje do objęcia prowadzenia miał nasze zespół, jednak piłka po strzałach Igora Korczakowskiego i Damiana Winiarskiego padała łupem bramkarza gospodarzy. Miejscowi ograniczyli się przede wszystkim do gry z szybkiego ataku, które to dość długo skutecznie były zatrzymywane przez obronę Pilicy. Jednak w 40 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po błędzie naszej obrony i dośrodkowaniu w pole karne Patora dał miejscowym prowadzenie. Jeszcze w samej końcówce tej części gry Kutno mogło podwyższyć wynik meczu, jednak piłkę z linii bramkowej wybił nasz defensor.

W drugiej połowie nasz zespół próbował odrobić straty, mimo to to gospodarze po w 64 minucie za sprawą Telestaka podwyższyli prowadzenie w tym meczu. Nasz zespół próbował za wszelką cenę zmienić losy tego pojedynku, jednak miejscowi bardzo dobrze się bronili skutecznie przerywając nasze akcje. Wynik nie uległ zmianie i Pilica poniosła porażkę, która może mieć ogromne znaczenie w walce o utrzymanie w III lidze.
Warto odnotować wsparcie naszych kibiców, którzy przez cały mecz znakomicie dopingowali nasz zespół.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a Kutno na wyjeździe zagra z Mamrami Giżycko. Wszystkie spotkania w ostatniej kolejce rozegrane zostaną w sobotę 18 czerwca o godzinie 17.
Panowie, nadzieja umiera ostatnia i dopóki jest szansa na utrzymanie w lidze trzeba walczyć.
Dlatego już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie. Nie może Was zabraknąć na tym meczu!

KS Kutno - Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0)
Bramki: Patora 40, Telestak 64
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Żurawski, Uziębło, Winiarski, Zawadzki, Rawski, Pankowski (60 Klinicki), Korczakowski (68 Niedziela), Czarnecki (68 Bykowski)