Porażka na inaugurację z Legionovią. W sobotę z rezerwami Jagiellonii

obrazek uniwersalny artykulW meczu 1 kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym boisku z Legionovią Legionowo 1-3.
Pierwsza połowa, a tak naprawdę jej pierwsze nieco ponad dwadzieścia minut zdecydowało o przebiegach losu tego spotkania. W 15 minucie na prowadzenie zespół gości wyprowadził Rymek. Cztery minuty później drugą bramkę dla Legionovii zdobył Wiejak. Jakby tego było mało w 22 minucie Sonnenberg po raz trzeci pokonał Filipa Adamczyka i można powiedzieć, że po tym golu emocje znacznie opadły.
W drugiej połowie mimo straty trzech szybkich bramek nasz zespół walczył do samego końca i mógł jeszcze zmienić znacznie przebieg tego meczu, gdyby Damian Winiarski wykorzystał rzut karny. Niestety jego intencję wyczuł golkiper gości i złapał futbolówkę. W samej końcówce meczu tj. w 84 minucie honorową bramkę dla Pilicy zdobył Oskar Wojtysiak i mecz zakończył się porażką z drużyną, która z pewnością po raz kolejny będzie jednym z kandydatów do awansu do II ligi.
W naszym zespole w tym spotkaniu zadebiutowali Mateusz Krawczyk, Piotr Drabik, Łukasz Racis, Oskar Wojtysiak, Piotr Grober, Mikołaj Zawistowski, Aleksander Stawiarz oraz po kilku letniej przerwie ponownie w Pilicy zagrał Konrad Rudnicki.
Był to również oficjalny debiut na ławce trenerskiej Marcina Sikorskiego.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 13 sierpnia o godzinie 17.

Pilica Białobrzegi - Legionovia Legionowo 1:3 (0:3)
Bramki: Wojtysiak 84 - Rymek 15, Wiejak 19, Sonnenberg 22.
Pilica: Adamczyk - Krawczyk, Walasek (79 Drabik), Kencel, Uziębło, Niedziela (46 Winiarski), Racis (46 Wojtysiak), Zawadzki, Grober (46 Zawistowski), Stawiarz, Rudnicki.