Wygrana z rezerwami Jagiellonii. W środę z Pogonią

jaga2022jesienW meczu II kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe rezerwy Jagiellonii Białystok 4-2.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 13 minucie obrońcom gospodarzy urwał się Konrad Rudnicki zagrał w pole karne do Aleksandra Stawiarza, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza rezerw Jagiellonii. Miejscowi szybko próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak nasza drużyna bardzo dobrze spisywała się w defensywie lub czujnie w bramce Pilicy zachowywał się Filip Adamczyk. Gdy wydawało się, że gospodarzom ta sztuka w końcu się uda, nastała 39 minuta gry. Przed polem karnym gospodarzy faulowany był Rudnicki. Do piłki podszedł Damian Winiarski i piłka po jego uderzeniu trafiła w spojenie słupka i poprzeczki, a później spadła pod nogi Rudnickiego, który dograł do jeszcze lepiej ustawionego Stawiarza, a temu nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Pilica zadała jeszcze jeden skuteczny cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy z Białegostoku próbowali wybić futbolówkę z własnego pola karnego, jednak robili to dość nieudolnie, aż piłkę przed polem karnym przyjął Maciej Kencel i uderzył nie do obrony, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.
W drugiej połowie gospodarze jeszcze szybciej zostali skarceni przez nasz zespół. W 48 minucie bardzo ładną akcję przeprowadził duet Piotr Grober – Mateusz Krawczyk, a ten drugi mocnym strzałem przełamał rękawice golkipera gospodarzy i tym samym Pilica objęła czterobramkowe prowadzenie. Rezerwy jednak walczyły do samego końca. W 59 minucie kontaktowego gola zdobył Twardowski, nasz zespół mocno protestował przy tym trafieniu twierdząc, że zawodnik Jagiellonii był na pozycji spalonej. W 70 minucie w pole karne Pilicy wbiegł jeden z graczy rezerw i został sfaulowany. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Trubenha. Później z obydwu stron była otwarta gra. Gospodarze próbowali jeszcze ugrać coś w tym spotkaniu, a nasz zespół wyprowadzał groźne kontry, które mogły zakończyć się powodzeniem. Mimo ataków z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i Pilica może cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2022/2023.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się u siebie ze spadkowiczem z II ligi – Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 17 sierpnia o godzinie 17.