Remis z Pogonią. W niedzielę z Pelikanem

pogon2W meczu III kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1-1.
W pierwszej połowie Pilica już na samym początku powinna objąć prowadzenie, jednak strzał Aleksandra Stawiarza był za lekki i dobrze obronił go bramkarz gości. Pogoń szybko wykorzystała swoją sytuację i za sprawą Jaronia już w 4 minucie objęła prowadzenie w tym meczu. Białobrzeżanie ambitnie dążyli do odrobienia strat i choć mecz być dość wyrównany, to miejscowi co chwila wykonywali rzuty rożne i gościli w pobliżu pola karnego przeciwnika. Białobrzeżanie ambitnie dążyli do odrobienia strat i choć mecz być dość wyrównany, to Pilica co chwila wykonywali rzuty rożne i gościli w pobliżu pola karnego przeciwnika. Do przerwy jednak wynik nie uległ zmianie.
Druga połowa mogła zaczął się bardzo dobrze dla naszego zespołu. W 49 minucie w polu karnym faulowany był Konrad Rudnicki i sędzia podyktował rzut karny dla Pilicy. Jednak strzał Bartka Zawadzkiego był zbyt lekki i golkiper Pogoni nie miał problemu z jego obroną. Mimo to Pilica nie załamała się i dalej dążyła do wyrównania. W 66 minucie sytuacja stała się jeszcze trudniejsza, kiedy po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Patryk Walasek. W 74 minucie tym razem w polu karnym faulowany był wprowadzony w drugiej połowie Bartek Michalski i sędzia po raz kolejny wskazał na jedenasty metr. Tym razem gola zdobył Rudnicki i Pilica doprowadziła do wyrównania. Mimo ataków z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i Pilica ostatecznie zdobyła cenny remis, choć trzeba przyznać, że grając w osłabieniu nie ustępowała swojemu przeciwnikowi.
W kolejnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 21 sierpnia o godzinie 17.
(foto fanpage pogoń grodzisk mazowiecki)

Pilica Białobrzegi – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1-1 (0-1)
Bramki: Rudnicki 74 z karnego - Jaroń 4
Pilica: Adamczyk - Uziębło (71 Drabik), Walasek, Kencel, Krawczyk, Wojtysiak, Zawadzki, Stawiarz (55 Michalski), Grober (71 Niedziela), Winiarski, Rudnicki.