Remis z Pelikanem. W sobotę z Lechią

pelikanjesien2022W meczu IV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na wyjeździe z Pelikanem Łowicz 2-2.
W spotkaniu z Pelikanem z powodów kontuzji nie mogli zagrać Olaf Uziębło oraz Mikołaj Zawistowski. Na ławce rezerwowych usiadł pozyskany przed tym spotkaniem z Pogoni Grodzisk Mazowiecki Wiktor Bućko. W dalszym ciągu kontuzjowani są Wiktor Żurawski, Kamil Czarnecki oraz Konrad Paterek.
Pierwsza połowa zaczęła się dość spokojnie z obydwu stron, widać było, że żadna ze stron nie będzie chciała zbytnio zaryzykować. Jednak to podopieczni trenera Marcina Sikorskiego wyszli na prowadzenie w 21 minucie. Rzut z autu szybko wykonał Konrad Rudnicki, zagrał w boczną strefę do Piotrka Grobera, który dośrodkował w pole karne do wbiegającego Damiana Winiarskiego. Ten mimo asysty dwóch obrońców Pelikana przyjął futbolówkę i uderzył w dolny róg bramki gospodarzy. Po stracie gola gospodarze ruszyli do odrabiania strat, jednak w ich akcjach albo brakowało precyzji lub dobrze spisywał się nasz cały blok defensywny.
Druga połowa to jeszcze większy napór ze strony Pelikana i w 53 minucie miejscowi doprowadzili do wyrównania. Niepotrzebna strata w środku pola w naszym zespole, Pelikan szybko skonstruował składną akcję. Z okolic pola karnego na bramkę uderzał Tabor i nie dał żadnych szans Filipowi Adamczykowi na skuteczną interwencję. Nasz zespół jednak dość szybko odpowiedział. W 61 minucie przed polem karnym faulowany był wprowadzony w drugiej połowie Bartek Niedziela. Do piłki podszedł Winiarski i pięknym technicznym strzałem po raz drugi wyprowadził Pilicę na prowadzenie. Gospodarze jednak do samego końca walczyli o zdobycie choćby punktu i ta sztuka udała im się w 89 minucie. Tym razem po faulu naszego zawodnika Pelikan miał rzut wolny, który precyzyjnym strzałem na gola zamienił Łojszczyk. Miejscowi po zdobyciu gola ruszyli do ataków chcąc wywalczyć komplet punktów, mimo to Pilica dobrze i skutecznie się broniła, dzięki czemu spotkanie zakończyło się podziałem punktów i wydaje się, że jest to jak najbardziej sprawiedliwy wynik.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na własnym boisku z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 27 sierpnia o godzinie 17.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz!