Bezbramkowy remis z Ursusem. W piątek derby z Bronią

obrazek uniwersalny artykulW siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z Ursusem Warszawa 0-0.
W meczu z Ursusem z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Patryk Walasek, Olaf Uziębło, Mateusz Krawczyk, Oskar Wojtysiak, Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na nasz zespół, jednak nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Groźne strzały na bramkę gości oddawali kolejno Damian Winiarski, Konrad Rudnicki czy Wiktor Bućko jednak dobrze spisywał się golkiper gości pewnie broniąc strzały naszych zawodników. Ursus również próbował atakować głównie lewą stroną boiska, jednak dobrze spisywała się nasza defensywa wraz z Filipem Adamczykiem.
Druga połowa to przewaga gości, którzy dłużej posiadali piłkę, konstruowali akcje ofensywne, jednak wyraźnie brakowało dokładnego wykończenia. Pilica lekko cofnięta wychodziła z groźnymi kontrami, mimo to żadnej z drużyn ostatecznie nie udało przechylić się szali zwycięstwa na swoją korzyść.
Podsumowując obiektywnie było to słabe spotkanie i remis jest jak najbardziej sprawiedliwym wynikiem.
W następnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe w derbach regionu z Bronią Radom. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 16 września o godzinie 18.

Pilica Białobrzegi – Ursus Warszawa 0-0
Pilica: Adamczyk – Drabik, Żurawski, Kencel, Niedziela, Michalski, Zawadzki, Winiarski, Bućko (75 Zawistowski), Stawiarz (69 Grober), Rudnicki