Pechowa porażka ze Świtem. Za tydzień wyjazd do Mlawy

switjesien2022W meczu IX kolejki III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1-2.
W spotkaniu ze Świtem z różnych powodów nie mogli zagrać Mateusz Krawczyk, Patryk Walasek, Konrad Rudnicki, Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki.
Pilica środowy mecz z liderującym Świtem zaczęła znakomicie. Już w 3 minucie gospodarze zaczynali akcję z autu. Piłkę na 17 metrze dostał Bartosz Zawadzki, uderzył idealnie i nie do obrony. Po stracie gola Świt próbował odrobić straty, ale kompletnie nie potrafił znaleźć recepty na dobrze grająca defensywę miejscowych. Gdy wydawało się, że tak zakończy się pierwsza część meczu w 45 minucie goście wykonywali rzut wolny. Z rzutu wolnego dośrodkowywał z ostrego kąta Adriei Yampol i piłka na drugim słupku wpadła za plecy Filipa Adamczyka. Tym samym do przerwy był remis.

Druga połowa była bardziej wyrównana, ale przez długi czas obie drużyny nie ryzykowały i sytuacji bramkowych praktycznie nie było.
Z biegiem czasu widać było, że żadnej drużyny remis nikogo nie zadowala. Pilica chciała zdobyć bramkę, ale goście też wiedzieli, że tylko wygrana pozwoli im utrzymać się w weekend w fotelu lidera. W 83 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Zawadzki, ale piłka przeszła nad poprzeczką. Chwile później drugą żółtą kartkę zobaczył Bartłomiej Niedziela i gospodarze kończyli w osłabieniu. Gdy wydawało się, że gole już nie padną, w 94 minucie Piotr Basiuk dostał prostopadłą piłkę i w ostatniej akcji meczu zdobył zwycięskiego gola dla gości. Sędzia już nawet nie wznawiał gry.
W weekend mieliśmy rozgrywać mecz towarzyski w ramach obchodów powstania 100-lecia klubu z Radomiakiem Radom, jednak spotkanie w ostatniej chwili zostało przełożone na inny termin. O tym, kiedy je rozegrany poinformujemy niebawem.
W kolejnym meczu ligowym Pilica zmierzy się na wyjeździe z Mławianką Mława. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 1 października o godzinie 16.
(foto fanpage mks świt nowy dwór mazowiecki)

Pilica Białobrzegi – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (1-1)
Bramki: Zawadzki 3 – Yampol 45+1, Basiuk 90+4
Pilica: Adamczyk – Niedziela, Kencel, Żurawski (79 Król), Drabik, Michalski, Zawadzki, Winiarski (62 Zawistowski), Grober (62 Uziębło), Wojtysiak (62 Bućko), Stawiarz