Wygrana z rezerwami Legii. W sobotę z Wartą

obrazek uniwersalny artykulW meczu XI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym boisku rezerwy Legii Warszawa 1-0.
W spotkaniu z Legią II nie mogli zagrać kontuzjowani od dłuższego czasu Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki. Po pauzie spowodowanej kartkami bądź kontuzjami do składu wrócili Patryk Walasek, Konrad Rudnicki, Mateusz Krawczyk oraz Bartłomiej Niedziela. W zespole gości od początku zagrał były zawodnik Pilicy Igor Korczakowski. Po raz pierwszy w bramce Pilicy wystąpił Wiktor Koptas.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 5 minucie daleki wrzut z autu wykonał Maciej Kencel, w polu karnym najprzytomniej zachował się Bartek Zawadzki, który uprzedził golkipera gości i strzałem głową skierował futbolówkę do siatki. Kilka minut później powinno być 2-0 dla Pilicy. Ładna zespołowa akcja naszego zespołu i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Damian Winiarski, jednak piłka po jego strzale minęła światło bramki. Jeszcze w tej samej części gry dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Konrad Rudnicki, jednak ostatecznie po raz kolejny lepszy okazał się bramkarz naszych rywali. Goście tak naprawdę w pierwszej połowie ani razu poważnie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Wiktora Koptasa.
Druga połowa zaczęła się od dużo odważniejszych ataków gości, jednak poza dośrodkowaniami z bocznych stref boiska w pole karne, które były dość groźne nie stworzyli sobie klarownych sytuacji do wyrównania w tym meczu. Należy nawet powiedzieć, że to nasz zespół był bliższy podwyższenia prowadzenia w tym meczu, jednak albo zabrakło dokładnego wykończenia lub dobrze w bramce gości spisywał się golkiper rezerw Legii. Tym razem do samego końca nasz zespół zachował koncentrację i utrzymał korzystny wynik do końca meczu.
Było to pierwsze zwycięstwo Pilicy w tym sezonie na własnym boisku. Można powiedzieć WRESZCIE!. Brawo Pilica!
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem Wartą Sieradz. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 15 października o godzinie 18.

Pilica Białobrzegi – Legia II Warszawa 1-0 (1-0)
Bramka: Zawadzki 5
Pilica: Koptas – Kencel, Walasek, Żurawski, Niedziela (69 Krawczyk), Michalski, Zawadzki, Winiarski (81 Uziębło), Wojtysiak (81 Grober), Stawiarz, Rudnicki (84 Bućko)