Remis w Sieradzu. W sobotę z Błonianką

obrazek uniwersalny artykulW meczu XII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi zremisowała na wyjeździe z Wartą Sieradz 0-0.
W spotkaniu z Wartą z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Piotr Grober, Łukasz Racis, Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki.
Mecz z Wartą rozpoczęliśmy w identycznym ustawieniu, co spotkanie z rezerwami Legii Warszawa.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana z lekką przewagą naszego zespołu, jednak Pilica tej przewagi nie potrafiła udokumentować w postaci wykorzystanych dogodnych sytuacji. Najpierw dobrą okazję do objęcia prowadzenia miał Damian Winiarski, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości górą okazał się golkiper miejscowych. Jeszcze w tej samej części gry dobrą okazję miał Konrad Rudnicki, jednak zabrakło skutecznego wykończenia składnej zespołowej akcji. Warta tak naprawdę ani raz poważnie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Wiktora Koptasa.

Druga połowa była bardzo wyrównana, z lekką, ale mimo wszystko optyczną przewagą w wykonaniu gospodarzy, którzy z każdą upływającą minutą dążyli do przechylenia zwycięstwa na własną korzyść. Byli tego najbliższe w samej końcówce spotkania, kiedy to po groźnie wykonanych stałych fragmentach gry byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak skutecznie i dość szczęśliwie zagrał cały nasz blok defensywny, dzięki czemu ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.
W kolejnym spotkaniu Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Błonianką Błonie. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 22 października o godzinie 15.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.

Warta Sieradz – Pilica Białobrzegi 0-0
Pilica: Koptas – Kencel, Walasek, Żurawski, Niedziela, Michalski, Zawadzki, Winiarski, Wojtysiak (68 Zawistowski), Stawiarz, Rudnicki