Wygrana z Błonianką. Za tydzień z Olimpią

obrazek uniwersalny artykulW meczu XIII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym boisku Błoniankę Błonie 2-0.
W spotkaniu z Błonianką z różnych powodów nie mogli zagrać Wiktor Żurawski, Bartłomiej Niedziela, Damian Winiarski, Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa była dość wyrównana i widać było, że każda ze stron nie chce zbytnio otworzyć się w tym spotkaniu. Optyczną przewagę posiadał nasz zespół, jednak to goście mieli lepszą okazję do objęcia prowadzenia w tym meczu. W 34 minucie w polu karnym faulowany był zdaniem sędziego napastnik gości i arbiter tego spotkania podyktował „jedenastkę”. Jednak strzał Siudaka nogami obronił Wiktor Koptas i do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.
Druga połowa zaczęła się dość podobnie, jednak kluczowa dla losów tego meczu była 62 minuta spotkania. Wtedy to przy bocznej linii boiska faulował Maciej Kencel, natomiast zawodnik gości bez piłki nadepnął naszego zawodnika i sędzia główny zawodów pokazał graczowi Błonianki czerwoną kartkę. Od tego momentu goście musieli grać w osłabieniu. Pilica bardzo szybko próbowała wykorzystać tą sytuację i z jeszcze większym animuszem ruszyła do ataków. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo. W 72 minucie nasz zespół zagrał szybką zespołową akcję po której najlepiej w polu karnym ustawiony był Oskar Wojtysiak i ładnym precyzyjnym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzeniu. Dwie minuty później było już 2-0. Tym razem kolejny szybki kontratak i w polu karnym znalazł się Piotr Grober, który precyzyjnym strzałem z lewej nogi podwyższył prowadzenie. Po tym golu gości wyraźnie opadli z sił, a nasz zespół mógł podwyższyć prowadzenie. Dobrych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali Konrad Rudnicki, Aleksander Stawiarz czy też Bartłomiej Michalski. Mimo to nasz zespół utrzymał korzystny wynik w tym spotkaniu i zainkasował pewne trzy punkty.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się u siebie z Olimpią Zambrów. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 29 października o godzinie 14.
Wcześniej na naszym stadionie rozegrany zostanie finał okręgowego Pucharu Polski w którym zmierzą się Oskar Przysucha i Ks Warka. Mecz rozegrany zostanie w środę 26 października o godzinie 15.

Pilica Białobrzegi – Błonianka Błonie 2-0 (0-0)
Bramki: Wojtysiak 72, Grober 74
Pilica: Koptas – Krawczyk (80 Drabik), Kencel, Walasek, Uziębło, Michalski, Zawadzki, Grober (80 Zawistowski), Wojtysiak, Stawiarz (80 Bućko), Rudnicki (89 Racis)