Wygrana z Concordią. W piątek z rezerwami Łks

obrazek uniwersalny artykulW meczu XV kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Concordię Elbląg 3-1.
W spotkaniu z Concordią z różnych powodów nie mogli zagrać Maciej Kencel, Mateusz Krawczyk, Łukasz Racis, Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki.
Pierwsza połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 5 minucie dośrodkowanie z bocznej strefy boiska w pole karne gospodarzy po którym jeden z obrońców dotknął piłki ręką i sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Konrad Rudnicki. W 17 minucie było już 2-0. Kolejny szybki atak naszego zespołu po którym w okolice pola karnego dośrodkował Piotr Grober. Tam dobrze ustawiony był Aleksander Stawiarz, który przyjął piłkę i strzałem z woleja nie dał golkiperowi gospodarzy żadnych szans na skuteczną interwencję. W 37 minucie kolejna dobra akcja naszego zespołu. Piłkę w pole karne otrzymał Rudnicki i był faulowany przez jednego z obrońców Concordii i arbiter po raz drugi podyktował „jedenastkę”, którą pewnie na bramkę zamienił Stawiarz. Pięć minut później za faul drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Piotr Drabik i Pilica od tego momentu grała w osłabieniu. Niestety jeszcze przed przerwą gospodarze wykorzystali ten fakt. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy w polu karnym faulowany był zawodnik Concordii i sędzia główny po raz trzeci w tym spotkaniu wskazał na jedenasty metr. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego okazał się Szawara.
Druga połowa nie była już tak efektowna. Gospodarze mimo, że do końca spotkania grali z przewagą jednego zawodnika poza dość groźnie wyglądającymi dośrodkowaniami z bocznych stref boiska tak naprawdę poważnie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Wiktora Koptasa. Nasz zespół wyraźnie nastawiony na kontrataki mógł jeszcze efektowniej wygrać jednak wprowadzeni w drugiej połowie Damian Winiarski czy też Wiktor Bućko nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy. Wynik nie uległ już zmianie i Pilica może cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze, które znacznie przybliżyło nasz zespół w górną połowę tabeli.
Brawo drużyna!
Kolejne spotkanie Pilica rozegra w piątek 11 listopada o godzinie 13. Tym razem naszym przeciwnikiem będą rezerwy Łks Łódź. Już dziś serdecznie zapraszamy na ten mecz.

Concordia Elbląg – Pilica Białobrzegi 1-3 (1-3)
Bramki: Szawara 45+1 z karnego – Rudnicki 5 z karnego, Stawiarz 17, 37 z karnego
Pilica: Koptas – Drabik, Walasek, Żurawski, Niedziela (55 Uziębło), Michalski, Zawadzki, Grober (84 Zawistowski), Wojtysiak, Stawiarz (70 Winiarski), Rudnicki (55 Bućko).