Wysoka porażka z Unią na koniec rundy jesiennej

obrazek uniwersalny artykulW meczu XVII kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Unią Skierniewice 1-4.
W spotkaniu z Unią z różnych powodów (kartki, kontuzje) nie mogli zagrać Wiktor Żurawski, Konrad Rudnicki, Oskar Wojtysiak, Konrad Paterek oraz Kamil Czarnecki. W bramce Wiktora Koptasa zastąpił Filip Adamczyk.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył w 23 minucie Sabiłło. W 36 minucie ten sam zawodnik zakończył skutecznie kontratak drużyny Unii i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Jeszcze przed przerwą drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną został ukarany zawodnik gospodarzy Mateusz Stępień. Od tego momentu gospodarze grali w osłabieniu.
Druga połowa zaczęła się od ataków podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. W 54 minucie gola kontaktowego zdobył Piotr Grober i dał nadzieję na korzystny rezultat. Niestety cztery minuty później Unia podwyższyła prowadzenie na 3:1, a strzelcem bramki był Adrian Dudziński, który pokonał bramkarza Pilicy strzałem z dystansu. W 90 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł Sabiłło i wykorzystał ją kompletując tym samym hattricka w tym spotkaniu. Do końca meczu wynik nie uległ zmian i Pilica poniosła wysoką porażkę na koniec rundy jesiennej.
Teraz nastąpi przerwa między rozgrywkami ligowymi. Pilica przygotowania do rundy jesiennej wznowi w styczniu. Harmonogram przygotowań podamy w kolejnym newsie.

Unia Skierniewice – Pilica Białobrzegi 4-1 (2-0)
Bramki: Sabiłło 23, 36, 90 (karny), Dudziński 58 - Grober 54
Pilica: Adamczyk – Drabik, Walasek, Kencel, Krawczyk (82 Bućko), Michalski, Zawadzki, Grober, Uziębło (75 Niedziela), Winiarski, Stawiarz