• aaaaze.jpg
 • aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • baazielona.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • nnze.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg

Wigilijny jubileusz 95-lecia Pilicy

24883586 1491283697632237 8595940165970195801 oW sobotę 9 grudnia w budynku Cechu Rzemieślników i Małych Przedsiębiorców odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Miejskiego Klubu Sportowego „Pilica” Białobrzegi. W tym roku było to szczególne spotkanie ponieważ nasz klub w tym roku obchodzi jubileusz 95-lecia powstania.

Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych latach uroczystość została podzielona na dwa etapy.Najpierw o godzinie 16.30 na spotkanie przybyli juniorzy, trampkarze oraz najmłodsi adepci futbolu Obecni byli również trenerzy młodych futbolistów oraz ich rodzice. W spotkaniu uczestniczyli również młodzi zawodnicy sekcji lekkoatletycznej, która w tym roku po wielu latach nieobecności została reaktywowana oraz młodzieżowa drużyna dziewcząt, która również trenuje w naszym klubie.


- Jesteście przyszłością tego klubu i z dumą patrzymy jak z każdym dniem się rozwijacie. W tej chwili w naszej „Pilicy” trenuje we wszystkich sekcjach około 250 dzieci i młodzieży. Nigdy wcześniej nie było tylu chętnych do uprawiania sportu. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będzie Was jeszcze więcej – podkreślił burmistrz Adam Bolek.
Wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali od św. Mikołaja prezenty: gadżety klubowe w postaci czapki i kalendarza oraz paczkę słodyczy.
Druga część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 19. Przybyli na nią zawodnicy I drużyny, trenerzy, przedstawiciele władz samorządowych na czele z burmistrzem Adamem Bolkiem i starostą Andrzejem Oziębło, ksiądz proboszcz Artur Hejda, przedstawiciele mazowieckiego oraz radomskiego związku piłki nożnej, byli zawodnicy i trenerzy pracujący w klubie, działacze, sponsorzy jak również sympatycy naszego klubu. Obecni byli również przedstawiciele radomskich mediów: Zebrra TV oraz radomsport.pl
Na początku głos zabrał prezes Jacek Kacprzak, który powitał wszystkich przybyłych na spotkanie gości. Następnie głos zabrał burmistrz Adam Bolek, który wręczył statuetkę „Białobrzeskie mosty” na ręce prezesa Jacka Kacprzaka z okazji jubileuszu, a następnie podziękował wszystkim dotychczasowym prezesom naszego klubu.
Następnie prezes Kacprzak pamiątkowymi statuetkami podziękował za pracę wszystkim dotychczasowym trenerom oraz sponsorom dzięki którym klub może prężnie działać.
Głos zabrali przedstawiciele związkowi: prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk oraz prezes ROZPN Sławomir Pietrzyk. Wręczyli oni pamiątkowe grawertony oraz odznaczyli wszystkich obecnych działaczy klubu medalami związkowymi.
- Jesteście tylko dwa lata młodsi od związku, co z pewnością jest dla Waszego klubu szczególnym powodem do dumy – podkreślił prezes Zdzisław Łazarczyk.
Na koniec głos zabrał ks. proboszcz Artur Hejda, który życzył, aby nadchodzące święta minęły w atmosferze rodzinnego spokoju i ciepła, a nadchodzący rok 2018 był jeszcze bardziej obfity w sukcesy sportowe niż rok 2017.
- Chciałbym, aby w przyszłości w Białobrzegach wychował się kolejny Lewandowski! – dodał z uśmiechem ksiądz proboszcz.
Wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i wspólnie zasiedli do stołów przy których można było skosztować tradycyjnych potraw wigilijnych.