Wygrana z Promną. Za tydzień z juniorami Legii

Promna2023

W trzecim meczu kontrolnym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi pokonała V-ligowy Lks Promna 4-2.
Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni w Białobrzegach.
Pilica objęła prowadzenie dość szybko, bo w 4 minucie, kiedy to po asyście Bartosza Zawadzkiego piłkę do siatki skierował Aleksander Stawiarz. Kilkanaście minut później po zagraniu Mateusza Glińskiego ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie. Goście jednak dość szybko, bo już po zaledwie sześciu minutach zdobyli kontaktową bramkę, której autorem był Ostrowski. W 39 minucie Pilica po raz kolejny zdobyła bramkę tym razem autorem był Damian Winiarski, który technicznym strzałem pokonał byłego golkipera Pilicy Marcina Pieniążka.

Druga połowa była bardziej wyrównana, a obydwa zespoły strzeliły w tej części po jednej bramce. Najpierw w 71 minucie goście za sprawą Jadackiego zdobyli kontaktowe trafienie, jednak w 85 minucie wynik spotkania po ładnej indywidualnej akcji ustalił Wiktor Bućko.
Był to bardzo pożyteczny sprawdzian dla obu ekip. Dobrze, że mecz się w ogóle odbył, ponieważ w nocy padał gęsty śnieg, jednak udało się doprowadzić boisko do optymalnych warunków i można było rozegrać spotkanie.
W spotkaniu z Promną nie zagrali Konrad Paterek, Konrad Rudnicki oraz Oskar Wojtysiak.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się u siebie z juniorami Legii Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 11 lutego o godzinie 11 w Białobrzegach.

Pilica Białobrzegi – Lks Promna 4-2 (3-1)
Bramki: Stawiarz 2, Winiarski, Bućko – Ostrowski, Jadacki
Pilica: Adamczyk – Niedziela, Walasek, Żurawski, Drabik, Grober, Gliński, Zawadzki, Michalski, Winiarski, Dohojda, Stawiarz oraz Koptas (bramkarz), Kencel, Uziębło, Świątek, Zwierzchowski, Bućko.