Remis z juniorami Legii. W sobotę ze Starem

legiaclj2023W kolejnym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi zremisowała na własnym stadionie z juniorami Legii Warszawa 2-2.
Pierwsza połowa na początku była dość wyrównana, jednak z każdą minutą nasz zespół osiągał przewagę, czego efektem były dwie zdobyte bramki. Najpierw po zagraniu Piotra Grobera mocnym strzałem pod poprzeczkę na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Aleksander Stawiarz. Kilka minut później z daleka uderzał Damian Winiarski, golkiper gości nie opanował piłki, a w polu karnym najprzytomniej zachował się Stawiarz, który po raz drugi posłał futbolówkę do siatki.

Druga połowa to już lekka przewaga juniorów Legii występujących na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Ostatecznie rywal dwukrotnie po strzałach z dystansu celnie uderzał na bramkę Wiktora Koptasa i w dość krótkim odstępie czasu doprowadził do wyrównania. Mimo dobrych szans z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem.
W tym spotkaniu z różnych powodów nie mogli zagrać Mateusz Krawczyk, Bartłomiej Michalski, Wiktor Żurawski, Konrad Rudnicki, Damian Król, Oskar Wojtysiak oraz Konrad Paterek.
W kolejnym meczu Pilica za tydzień zmierzy się z IV-ligowym Starem Starachowice. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 18 lutego o godzinie 11.