Porażka ze Starem. W sobotę z Piasecznem

Star2023W kolejnym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi przegrała z liderem IV ligi świętokrzyskiej Starem Starachowice 2-4.
Mecz rozegrano na sztucznym boisku w Białobrzegach.
Spotkanie rozgrywane było przy bardzo silnym wietrze, który znacznie utrudniał grę obydwu zespołów.
Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak w o jej przebiegu zadecydowały indywidualne błędy. Prowadzenie w tym spotkaniu objęła Pilica. Z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Gliński, w polu karnym najwyżej wyskoczył Patryk Walasek, który wyprzedził golkipera gości i głową skierował futbolówkę do siatki. Star jednak dość szybko wyrównał po błędzie jednego z naszych obrońców piłkę do bramki Pilicy skierował Mikos. Kilka minut później goście wyszli na prowadzenie, tym razem fatalny błąd naszego bramkarza Wiktora Koptasa wykorzystał Śliwiński. Trzy minuty później Smolarczyk wykorzystał kolejny błąd naszej defensywy i podwyższył prowadzenie.
Druga połowa źle się zaczęła dla naszego zespołu, bo już na samym początku do bramki Filipa Adamczyka celnie uderzył Szydłowski. Nasz zespół mocno protestował przy tym trafieniu, ponieważ wcześniej ewidentnie faulowany był Olaf Uziębło, jednak sędzia ostatecznie uznał gola. Nie minęło kilka następnych minut i tym razem precyzyjnym uderzeniem na bramkę Staru popisał się Piotr Grober, zmniejszając tym samym wynik tego meczu. Mimo dobrych okazji z obydwu stron wynik nie uległ zmianie i Pilica poniosła drugą porażkę w towarzyskich meczach.
Martwi szczególnie gra w obronie naszego zespołu, jest sporo rzeczy do poprawki, bo rywale zdecydowanie za łatwo dostają się w nasze pole karne, gdzie kreują sporo sytuacji bramkowych. Trzeba to zdecydowanie poprawić w ciągu najbliższych kilkunastu dni, gdyż liga rusza już w pierwszym tygodniu marca.
W tym spotkaniu po raz pierwszy w Pilicy wystąpił obrońca Kacper Wiatrak, zawodnik Radomiaka Radom, który ostatnio był wypożyczony do III-ligowej Chełmianki Chełm. Zawodnik ten jest bardzo bliski podpisania umowy z naszym klubem.
W spotkaniu ze Starem z różnych powodów nie zagrali Konrad Rudnicki, Wiktor Żurawski, Oskar Wojtysiak, Piotr Drabik oraz Damian Król. Ten ostatni prawdopodobnie zostanie wypożyczony na rundę wiosenną do jednego z klubów ligi okręgowej.
W kolejnym i zarazem ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy Pilica zmierzy się z kolejnym przedstawicielem IV ligi – Mks Piaseczno. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 25 lutego o godzinie 11 w Białobrzegach.

Pilica Białobrzegi – Star Starachowice 2-4 (1-3)
Bramki: Walasek, Grober – Mikos, Śliwiński, Smolarczyk, Szydłowski
Pilica: Koptas – Krawczyk, Walasek, Wiatrak, Niedziela, Bućko, Michalski, Gliński, Zawadzki, Grober, Stawiarz oraz Adamczyk (bramkarz), Uziębło, Świątek, Zwierzchowski, Kencel, Dohojda, Winiarski