Wysoka porażka ze Świtem. W sobotę z Mławianką

swit2023wiosnaW meczu XXVI kolejki spotkań o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1-4.
W spotkaniu ze Świtem nie mogli zagrać Mateusz Krawczyk, Mateusz Gliński oraz Oskar Wojtysiak.
Pierwsza połowa zaczęła się fatalnie dla podopiecznych trenera Marcina Sikorskiego. Już w 1 minucie spotkania po zagraniu w pole karne naszego zespołu najlepiej ustawiony był Ciach i głową pokonał Filipa Adamczyka. Potem gra się nieco wyrównała i tak było do 32 minuty kiedy to nasz zespół doprowadził do wyrównania. Po zagraniu Bartka Zawadzkiego zza linię obrony Świtu w pole karne wbiegł Nicolas Dohojda i precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Jednak ten stan nie utrzymał się zbyt długo. W 37 minucie po akcji lewą stroną boiska jeden z zawodników Świtu dograł płasko w pole karne, a tam z najbliższej odległości Gajewski ponownie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 43 minucie było już 3-1 dla Świtu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ponownie głową na listę strzelców wpisał się Ciach.

Druga połowa to w dalszym ciągu przewaga gospodarzy, nasz zespół co prawda walczył, próbował zmienić losy tego meczu, jednak tego dnia defensywa gospodarzy już nie popełniła błędu. Na domiar złego Świt jeszcze dobił nasz zespół w 72 minucie, kiedy to rezerwowy Radionov po kolejnej centrze w pole karne strzałem głową ustalił wynik tego spotkania.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się u siebie z Mławianką Mława. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 6 maja o godzinie 17. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.