• aaaaze.jpg
 • aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • baazielona.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • nnze.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg

Wysoka wygrana z Concordią. Za tydzień z liderem

obrazek uniwersalny artykulW spotkaniu XXXII kolejki o mistrzostwo III ligi grupy I Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Concordię Elbląg 4-0.
W meczu z Concordią z różnych powodów nie mogli zagrać Mateusz Krawczyk, Patryk Walasek, Bartłomiej Niedziela, Olaf Uziębło oraz Wiktor Bućko.
Pierwsza połowa dość długo była wyrównana, nawet można powiedzieć, że przez pierwsze 20 minut to goście mieli delikatną przewagę, a po jednej z akcji bardzo dobrą interwencją popisał się Wiktor Koptas. Z każdą kolejną minutą to nasz zespół zaczął dochodzić do coraz lepszych sytuacji, czego efektem było objęcie prowadzenia w 28 minucie spotkania. Po szybkiej akcji Bartłomiej Michalski zagrał na do Oskara Wojtysiaka, ten wbiegł w pole karne wcześniej ogrywając kilku defensorów gości i uderzył płasko w długi róg nie dając golkiperowi Concordii żadnych szans na skuteczną interwencję. Do przerwy mimo kilku niezłych okazji do zdobycia gola z obydwu stron wynik się nie zmienił.


Druga połowa wydawało się, że zacznie się od ataków gości, którzy cały czas nie mogą być pewni utrzymania w lidze, a rozpoczęła się od… czerwonej kartki dla zawodnika Concordii w 48 minucie. Od tego momentu naszemu zespołowi grało się zdecydowanie łatwiej, a na efekty tej gry nie trzeba było długo czekać. W 55 minucie Pilica miała rzut rożny. W pole karne dośrodkował jeden z najlepszych zawodników Pilicy w tym meczu Wojtysiak, a tam najlepiej ustawiony był Damian Winiarski, który głową skierował futbolówkę do siatki. Mijały minuty, a nasz zespół osiągał coraz większą przewagę. W 78 minucie po raz kolejny Pilica miała rzut rożny. Kolejne znakomite dośrodkowanie Wojtysiaka na bramkę zamienił tym razem Bartosz Zawadzki. Sześć minut później nasz zespól dopełnił formalności w tym meczu. Tym razem na bramkę gości uderzał wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Gliński i piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Concordii, a chwilę później arbiter tego meczu podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Jego pewnym wykonawcą okazał się Aleksander Stawiarz tym samym zapewniając naszemu zespołowi bardzo wysokie zwycięstwo.
Brawo zawodnicy, brawo trenerzy!
Słowa uznania należą się również naszym kibicom, którzy przez cały mecz głośno dopingowali naszą drużynę, co z pewnością pomogło w odniesieniu wysokiego zwycięstwa. Brawo Gęsiarze!
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się na wyjeździe z liderem – rezerwami Łks-u Łódź. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 10 czerwca o godzinie 12.

 

Pilica Białobrzegi – Concordia Elbląg 4-0 (1-0)
Bramki: Wojtysiak 28, Winiarski 55, Zawadzki 78, Stawiarz 84 z karnego
Pilica: Koptas – Kencel, Wiatrak, Żurawski, Drabik, Michalski (69 Zawadzki), Winiarski (79 Świątek), Grober (79 Dohojda), Wojtysiak, Rudnicki (69 Gliński), Stawiarz