• aaaaze.jpg
 • aaanexans.jpg
 • agrana.jpg
 • armex.jpg
 • atom.jpg
 • baazielona.jpg
 • bnexans.jpg
 • bsb.jpg
 • frubella.jpg
 • gmina.jpg
 • kimex.jpg
 • nexans.jpg
 • nnze.jpg
 • powiatbialobrzegi.jpg
 • zapilicze-logo.jpg
 • zbyszko.jpg

Wysoka przegrana z Lechią. W środę z Energią

W kolejnym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy wiosennej Pilica Białobrzegi przegrała z III-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki 0-4.Spotkanie rozegrane zostało w Tomaszowie.


W pierwszej połowie stroną zdecydowanie dominującą byli gospodarze i to oni już w 7 minucie za sprawą Mireckiego wyszli na prowadzenie. Na 2-0 w 22 minucie podwyższył Szymczak, a osiem minut później po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Mirecki. Nasz zespół próbował odpowiadać, jednak obrona gospodarzy grała bezbłędnie. Do przerwy więcej bramek nie padło, chociaż dobrą okazję dla naszego zespołu nie wykorzystał Patryk Strus.
Druga połowa nie różniła się zbytnio od pierwszej części, gdzie to gospodarze nadawali ton i w 60 minucie po raz czwarty na listę strzelców wpisał się Płonka. Po tym golu tempo znacznie opadło, jednak to gospodarze mieli kolejne okazje do zdobycia bramki jednak zawiodła skuteczność. Wynik nie uległ już zmianie i nasza drużyna poniosła pierwszą porażkę w test-meczach przed rundą wiosenną.
W naszym zespole z różnych powodów nie mogli zagrać Filip Kacperkiewicz, Michał Janowski, Marcin Bykowski, Piotr Skałbania.
- Mimo wysokiej porażki uważam, że był to dobry sparing. Zawsze lepiej jest grać z wyżej notowanym rywalami od których można się coś nauczyć. Nie chce usprawiedliwiać moich zawodników, bo rywal był zdecydowanie lepszy, ale widać u nas delikatne zmęczenie po meczach rozgrywanych co trzy dni – podsumował trener Maciej Śliwowski.
W naszym zespole po raz kolejny zagrał Karol Worach (ostatnio Mszczonowianka Mszczonów), który prawdopodobnie w przyszłym tygodniu powinien oficjalnie zostać naszym zawodnikiem.
Nie jest to ostatnie wzmocnienie przed rozpoczęciem rundy.
- Za tydzień rozgrywki wznawiają II i III liga, więc po pierwszej kolejce będzie wiadomo, którzy zawodnicy nie załapią się w swoich zespołach. My spokojnie czekamy na informacje i myślę, że jeszcze jeden, maksymalnie dwóch zawodników dołączy do naszej drużyny. Tak jak wcześniej wspominałem nie musimy ich testować, bo będę to wartościowe wzmocnienia – podsumował trener Śliwowski.
W kolejnym test-meczu Pilica zmierzy się w Kozienicach z miejscową Energią. Sparing rozegrany zostanie w środę 28 lutego o godzinie 17.30


Lechia Tomaszów – Pilica 4-0 (3-0)
Bramki: Mirecki 2, Szymczak, Płonka
Pilica: Przyrowski – Kencel, Jaworski, Worach, Karasek, Strus, Rawski, Majdaszewski, Hernik, Paterek, Chrzanowski oraz Stanisławski, Śliwiński, Białecki, Sadzik