Kanonada przed ligą. Za tydzień zaczynamy rundę wiosenną

W ostatnim test-meczu przed rozpoczęciem rundy wiosennej Pilica Białobrzegi rozgromiła A-klasowy Gryf Policzna aż 13-1.

Spotkanie miało pierwotnie zostać rozegrane w Policznej, ale w ostatniej chwili przeniesione zostało do Grójca na boisko ze sztuczną nawierzchnią.
Od początku mecz stroną dominującą był nasz zespół, a goście praktycznie nie wychodzili z własnej połowy. Już do przerwy strzeliliśmy sześć bramek, a przeciwnik zdobył gola po nieporozumieniu w naszych szeregach.
Druga połowa kompletnie się nie zmieniła, a nasz zespół atakował raz za razem powiększając konto bramkowe. Ostatecznie skończyło się na trzynastu trafieniach, ale bramek mogło być zdecydowanie dużo więcej.
W tym meczu z różnych powodów nie mogli zagrać Patryk Strus, Marcin Bykowski, Filip Kacperkiewicz, Maciej Kencel i Wołodymir Majdaszewski.
W Pilicy po raz pierwszy wystąpił Rafał Stróżka z Radomiaka Radom. Wypadł bardzo dobrze i zawodnik ten będzie reprezentował Pilicę w rundzie wiosennej. Liczymy, że pomoże zespołowi w skutecznej walce o awans do III ligi.
Rafał witamy w Pilicy!
Ostatecznie w Pilicy nie zagra testowany od dłuższego czasu Karol Worach, gdyż w rundzie jesiennej reprezentował barwy Polonii Warszawa i Mszczonowianki Mszczonów.
- Jestem zadowolony z tego meczu, a przede wszystkim, że zawodnicy solidnie postrzelali przed ligą. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do ligi i myślę, że powalczymy o awans do III ligi. W zespole jest świetna atmosfera i zarówno ja jak i moi zawodnicy nie możemy doczekać się rozpoczęcia rundy wiosennej – podsumował trener Maciej Śliwowski.
Inauguracja sezonu nastąpi w najbliższą sobotę 17 marca o godzinie 15. Pilica na własnym stadionie podejmować będzie Perłę Złotokłos.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.

Pilica Białobrzegi - Gryf Policzna 13:1 (6:1)
Bramki: Hernik 4, Paterek 3, Chrzanowski 2, Stanisławski 2, Skałbania, Rawski - samobójcza.
Pilica: Przyrowski - Jaworski, Stróżka, Janowski, Karasek, Śliwiński, Rawski, Skałbania, Hernik, Paterek, Chrzanowski oraz Białecki, Stanisławski, Sadzik.