Remis z Victorią. Odliczamy dni do inauguracji rundy

W kolejnym sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek w IV lidze Pilica Białobrzegi zremisowała z III-ligową Victorią Sulejówek 1-1. Dzisiaj miała nastąpić inauguracja rozgrywek w IV lidze, jednak zimowa aura pokrzyżowała plany i zdecydowana większość spotkań została odwołana. W ostatniej chwili udało się rozegrać sparing z Victorią Sulejówek. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego.

Nasz zespół grał szybciej, przeprowadzał składne akcje i był zespołem nadającym ton w tym meczu. Dobra gra została udokumentowana bramką zdobytą przez Patryka Strusa. Jednym mankamentem była skuteczność ponieważ jeszcze w tej połowie dobrych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystali Konrad Paterek i ponownie Strus.
Druga połowa miała już zdecydowanie inny przebieg. To gospodarze nadawali ton grze raz po raz konstruując składne akcje. Dwukrotnie w sytuacji sam na sam obronną ręką wychodził Sebastian Przyrowski, jednak po jednej z kolejnych akcji był już bezradny i musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Pilica mogła i w tej części zdobyć kolejne bramki, jednak podobnie jak w pierwszej połowie zawodziła skuteczność.
Wynik nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się remisem.
- W pierwszej połowie byli zespołem zdecydowanie lepszym, szkoda tylko, że udało nam się strzelić tylko jedną bramkę. Natomiast z drugiej połowy nie jestem zadowolony ponieważ oddaliśmy inicjatywę rywalom i rywal doprowadził do wyrównania. Mimo wszystko sparing był bardzo pożyteczny i pokaz, że w naszej grze jest jeszcze kilka mankamentów, które postaramy się wyeliminować z naszej gry – podsumował mecz trener Maciej Śliwowski.
W spotkaniu z Victorią z różnych przyczyn nie mogli zagrać Jakub Chrzanowski, Damian Stanisławski, Maciej Kencel i Marcin Bykowski.
Jeśli pogoda okaże się łaskawsza niż w ten weekend w kolejną sobotą powinniśmy zainaugurować rundę wiosenną spotkaniem w Skórcu z tamtejszym Naprzodem. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 24 marca o godzinie 16.

Victoria Sulejówek – Pilica Białobrzegi 1-1 (0-1)
Bramka dla Pilicy: Strus
Pilica: Przyrowski – Stróżka, Janowski, Jaworski, Karasek, Śliwiński, Rawski, Hernik, Skałbania, Paterek, Strus oraz Białecki, Kacperkiewicz, Majdaszewski