Porażka w Grodzisku. W środę mecz na szczycie z Bronią

W spotkaniu XXIV kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0-2. Do meczu z Pogonią nasz zespół przystępował po raz pierwszy w tej rundzie w pełnym składzie. Po pauzie za żółte kartki wrócił Marcin Rawski, natomiast po kontuzji Rafał Białecki. Pierwsza połowa zaczęła się od ataków gospodarzy. Już w 6 minucie w sytuacji sam na sam z Sebastianem Przyrowskim znalazł się napastnik Pogoni, jednak górą okazał się nasz bramkarz. Potem do głosu zaczął dochodzić nasz zespół. W 15 minucie dobrej okazji do odjęcia prowadzenia nie wykorzystał Konrad Paterek.

Chwilę później po strzale Kamila Hernika dobrze interweniował bramkarz gospodarzy. Następnie ponownie Paterek przegrał pojedynek z golkiperem Pogoni. Gdy wydawało się, że do przerwy nie padną gole nastała kluczowa dla całego spotkania 45 minuta. Błąd w środku pola i piłkę przejął jeden z zawodników gospodarzy. Następnie wraz z nim kolejnych dwóch zawodników ruszyło na naszą bramkę. Sytuację próbował ratować Michał Janowski, jednak zdaniem arbitra faulował w polu karnym gracza Pogoni i sędzia pokazał na jedenasty metr dodatkowo ukarał naszego zawodnika kartką, a że było to jego drugie upomnienie musiał opuścić przedwcześnie boisko. Rzut karny na gola zamienił Jaroń.
Druga połowa zaczęła się od naszych ataków jednak to gospodarze podwyższyli prowadzenie. W 52 minucie na strzał zdecydował się Kołaczek, piłka odbiła się od jednego z naszych obrońców i zmyliła Przyrowskiego, który po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki. Nasz zespół mimo gry w osłabieniu próbował odpowiedzieć gospodarzom jednak Pogoń tego dnia zagrała bardzo mądrze w defensywie i skutecznie rozbijała ataki Pilicy, wyprowadzając przy tym groźne kontrataki. Nasz zespół nie miał najlepszego dnia i po raz kolejny tej wiosny zszedł z boiska pokonany.
Na szczęście punkty pogubiła cała czołówka i w dalszym ciągu liczymy się w walce o awans.
W kolejnym meczu Pilica zmierzy się na własnym boisku z liderem Bronią Radom. Mecz zapowiada się jako szlagier kolejki i po tym spotkaniu powinniśmy trochę więcej wiedzieć, kto do końca będzie się liczył w walce o awans do III ligi.
Mecz z Bronią rozegrany zostanie 16 maja o godzinie 17.
Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to niezwykle interesujące spotkanie.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0)
Bramki: Jaroń 45 z karnego, Kołaczek 52
Pilica: Przyrowski - Białecki, Jaworski, Janowski, Karasek, Stróżka (80 Kacperkiewicz), Rawski, Skałbania (80 Bykowski), Hernik, Paterek (60 Śliwiński), Chrzanowski (35 Stanisławski).