Sparingowy remis z Huraganem. W środę z Walką Kosów

obrazek uniwersalny artykulW pierwszym test-meczu rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej sezonu 2018/2019 Pilica Białobrzegi zremisowała z Huraganem Wołomin 2-2.
Pierwsza połowa toczona była pod dyktando podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego. Nasz zespół atakował z rozmachem i na efekty nie trzeba było długo czekać. Marcin Rawski przejął piłkę w okolicach 20 metra przed bramką gości zagrał do niepilnowanego Michała Kucharczyka, a nasz napastnik głową skierował futbolówkę do siatki gości. Po zdobyciu gola ataki nie ustawały, jednak kolejnych dobrych okazji na bramki nie potrafili zamienić Piotr Skałbania, Damian Stanisławski i ponownie Kucharczyk. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie na boisku pojawiła się praktycznie druga jedenastka naszego zespołu, jednak w dalszym ciągu to Pilica była stroną dominującą. Na 2-0 po zagraniu od Bartłomieja Michalskiego podwyższył Skałbania. Nic nie zapowiadało, że wynik będzie inny jak wygrana naszego zespołu. Jednak pod koniec drugiej części błąd bramkarza Pilicy do spółki z obroną i napastnik gości zdobył kontaktowego gola. Kilka chwil później inny zawodnik Huragana urwał się naszej obronie, która źle ustawiła linię i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem nie dał młodemu golkiperowi żadnych szans. Wynik nie uległ zmianie i zakończył się remisem.
W naszym zespole po raz pierwszy zagrali nowo pozyskani: Bartosz Zawadzki i Bartłomiej Michalski z Energii Kozienice, Michał Kucharczyk z Drogowca Jedlińsk oraz Filip Adamczyk z Radomiaka Radom.
Oprócz tych zawodników w zespole testowani byli Bartłomiej Janiszewski i Sebastian Pryciak z Energii Kozienice, Wojciech Adamczyk z Oskara Przysucha, Mateusz Zawisza z rezerw Miedzi Legnica. Zagrało również dwóch młodych bramkarzy, którzy od tygodnia trenują z naszym zespołem.
O tym, czy testowani zawodnicy zostaną w zespole trener Strzemiński zadecyduje po kolejnej grze kontrolnej, która odbędzie się w środę 25 lipca o godzinie 18 również na stadionie w Białobrzegach. Tym razem przeciwnikiem Pilicy będzie Walka Kosów Lacki grająca w warszawskiej klasie A.

Pilica Białobrzegi – Huragan Wołomin 2-2 (1-0)
Bramki dla Pilicy: Kucharczyk, Skałbania
Pilica: Adamczyk – Kacperkiewicz, Białecki, Jaworski, Karasek, Kencel, Rawski, Zawadzki, Stanisławski, Skałbania, Kucharczyk oraz Styczeń, Zięba (bramkarze), Stróżka, Janowski, Janiszewski, Włodarczyk, Bykowski, Zawisza, Pryciak, Michalski, Grodecki