Wygrana z Nadarzynem. W sobotę z Neptunem

obrazek uniwersalny artykulW kolejnym meczu sparingowym rozgrywanym w ramach przygotowań do rundy jesiennej Pilica Białobrzegi pokonała na własnym stadionie Glks Nadarzyn 5-1.
Pierwsza połowa rozgrywana była pod dyktando podopiecznych trenera Bolesława Strzemińskiego. Potwierdzeniem dominacji były szybko strzelone gole przez nasz zespół. Najpierw Damian Stanisławski wykończył ładną zespołową akcję, a kilka minut później Michał Kucharczyk w sytuacji sam na sam z golkiperem gości nie dał mu żadnych szans. Mimo kilku następnych okazji do zdobycia gola wynik nie uległ zmianie do przerwy.
W drugiej części na boisku zameldowała się druga jedenastka, jednak obraz gry nie uległ zmianie. Co prawda goście starali się grać nieco odważniej, ale szybko zostali skarceni. Dwie bramki dołożył Piotr Skałbania, a jedną Adrian Karasek. Rywale zdobyli honorową bramkę z rzutu karnego… którego nie powinno być, ponieważ napastnik Nadarzyna był na pozycji spalonej.
Bramek dla Pilicy powinno paść znacznie więcej i nie byłoby nic dziwnego, gdyby mecz zakończył się wynikiem dwucyfrowym.
Po spotkaniu zapadły kolejne decyzje kadrowe. W Pilicy w rundzie jesiennej będą występować Tomasz Janiszewski z Drogowca Jedlińsk oraz Wojciech Adamczyk z Oskara Przysucha. Do Promny zaś na zasadzie wypożyczenia przejdą Filip Kacperkiewicz i Bartłomiej Sadzik.
W następnym meczu, który będzie już ostatnim test-meczem przed rozpoczęciem rozgrywek w IV lidze Pilica zmierzy się na własnym stadionie z Neptunem Końskie. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 4 sierpnia o godzinie 11.

Pilica Białobrzegi – Glks Nadarzyn 5-1 (2-0)
Bramki dla Pilicy: Skałbania 2, Stanisławski, Kucharczyk, Karasek
Pilica: F.Adamczyk – W.Adamczyk, Białecki, B.Janiszewski, Stróżka, Strus, Rawski, Michalski, Stanisławski, Kucharczyk, Grodecki oraz Bolek, Sapała (bramkarze), Kacperkiewicz, Jaworski, Janowski, Król, Zawisza, T.Janiszewski, Zawadzki, Karasek, Kencel, Skałbania