Wygrana z Neptunem. Zaczynamy ligę z Błonianką

obrazek uniwersalny artykulW ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy jesiennej Pilica Białobrzegi pokonała IV-ligowy Neptun Końskie 2-1.
Pierwsza połowa zaczęła się od ataków gości. To oni posiadali więcej piłkę i rozgrywali ją przed naszą bramką jednak nasza obrona nie dopuszczała do groźnych sytuacji. W miarę upływu czasu nasz zespół zaczął osiągać przewagę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po prostopadłym zagraniu Piotra Skałbani w sytuacji sam na sam z golkiperem Neptuna znalazł się Michał Kucharczyk i płaskim strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Kilka minut później ten sam zawodnik po zagraniu Marcina Rawskiego mocnym uderzeniem zdobył drugą bramkę. Więcej bramek do przerwy nie padło.
Druga połowa wyglądała dość podobnie jednak to goście po błędzie naszej obrony zdobyli kontaktową bramkę jednak doprowadzić do remisu już nie zdołali. Mimo kilku dobrych okazji z obydwu stron wynik nie uległ już zmianie.
Był to ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w sezonie 2018/2019.
Pierwszym przeciwnikiem Pilicy będzie Błonianka Błonie. Mecz rozegrany zostanie w Białobrzegach w sobotę 11 sierpnia o godzinie 11.

Pilica Białobrzegi – Neptun Końskie 2-1 (2-0)
Bramki dla Pilicy: Kucharczyk 2
Pilica: F.Adamczyk – Kencel, Janowski, Jaworski, Stróżka, Karasek, Zawadzki, Rawski, T.Janiszewski, Skałbania, Kucharczyk oraz W.Adamczyk, B.Janiszewski, Białecki, Michalski, Strus, Bienias