Wygrana w Garwolinie. W sobotę z Pogonią

obrazek uniwersalny artykulW II kolejce spotkań o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi pokonała na wyjeździe Wilgę Garwolin 1-0.
W meczu z Wilgą od początku spotkania zagrał Tomasz Janiszewski na ławce rezerwowej usiadł tym razem Rafał Białecki.
Pierwsza połowa była dość wyrównana, jednak optyczną przewagę posiadali podopieczni trenera Bolesława Strzemińskiego. To nasz zespół z minuty na minutę grał szybciej, czego efektem było objęcie prowadzenia w 19 minucie. Na 20 metrze faulowany był Janiszewski, do rzutu wolnego podszedł Michał Kucharczyk i uderzył w górny róg bramki, a golkiperowi gospodarzy pozostało tylko wyjąć piłkę z siatki. Gospodarze ruszyli do ataku, jednak szybko ich akcje były rozbijane. W 38 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Skałbania. Minął już golkipera Wilgi, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę gospodarzy.
Druga połowa zaczęła się od ataków Wilgi, jednak tak naprawdę poza groźnymi dośrodkowaniami w pole karne nic więcej nie mogli uzyskać gracze z Garwolina. Nasz zespół za to mógł i powinien podwyższyć wynik jednak najpierw Kucharczyk minął dwóch obrońców gospodarzy, jednak kolejny defensor zdołał zablokować jego strzał, a w samej końcówce wprowadzony w drugiej połowie Patryk Strus uderzył zbyt lekko i bramkarz Wilgi obronił jego strzał. W samej końcówce gospodarze ruszyli do rozpaczliwych ataków jednak tego dnia nasza obrona była nie do przejścia i ostatecznie spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Pilicy.
- Cieszy kolejna wygrana na trudnym terenie. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i walczymy w kolejnych meczach – dodał trener Bolesław Strzemiński.
W następnym spotkaniu Pilica zmierzy się u siebie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 18 sierpnia o godzinie 17.

Wilga Garwolin – Pilica Białobrzegi 0-1 (0-1)
Bramka: Kucharczyk 19
Pilica: F.Adamczyk - Stróżka, Janowski, Jaworski, Kencel, Rawski, Zawadzki, Karasek (69 Michalski), T.Janiszewski (50 Strus), Skałbania (85 B.Janiszewski), Kucharczyk (90 W.Adamczyk)