Porażka z Pogonią. Za tydzień z rezerwami Radomiaka

obrazek uniwersalny artykulW meczu III kolejki o mistrzostwo IV ligi grupy południowej Pilica Białobrzegi przegrała na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0-1.
W porównaniu do poprzedniego meczu z Wilgą w wyjściowej jedenastce zaszła jedna zmiana. Tomasza Janiszewskiego zastąpił Bartłomiej Michalski.
Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i bardzo zachowawcza w wykonaniu obydwu zespołów. Strzałów było niewiele, jednak groźniejsze akcje przeprowadzał nasz zespół. Minimalnie niecelnie po rzucie rożnym uderzał Adrian Karasek, a z dystansu uderzali Marcin Rawski i Bartek Zawadzki jednak strzał mijały bramkę gości, której strzegł Sebastian Przyrowski, wychowanek Pilicy. Goście groźni byli przy stałych fragmentach, jednak po jednym z nich dobrze w naszej bramce zachował się Filip Adamczyk.
Druga połowa źle zaczęła się dla naszego zespołu. W 55 minucie faulowany na 18 metrze był jeden z zawodników gości. Z rzutu wolnego uderzył Baranowski i piłka wylądowała w naszej bramce. Nasz zespół od razu ruszył do ataków, jednak obrona Pogoni była bardzo czujna i nie pozwalała na zbyt wiele naszemu zespołowi. Trener Strzemiński dokonał kilku zmian w składzie, jednak nie przyniosły one oczekiwanych efektów i nasz zespół poniósł pierwszą porażkę w tym sezonie.
Szkoda straconych punktów jednak jest to początek ligi i trzeba walczyć w każdym kolejnym meczu o punkty.
W następnej kolejce Pilica zmierzy się na wyjeździe z rezerwami Radomiaka Radom. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 26 sierpnia, jednak godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze znana.

Pilica Białobrzegi – Pogoń Grodzisk Maz. 0-1 (0-0)
Bramka: Baranowski 55
Pilica: F.Adamczyk – Kencel, Jaworski, Janowski, Stróżka, Karasek (64 Strus, 73 Stanisławski), Rawski, Zawadzki, Michalski (79 Białecki), Skałbania (69 T.Janiszewski), Kucharczyk